Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Kiełkowanie Nasion !

Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 7 miesiąc temu #11

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

Ja osobiście wolę wrzucać kiełki od razu do docelowej donicy co by nie stresować maluchów przy przesadzaniu B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Szatyn

 
 
 

Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 7 miesiąc temu #12

  • Szatyn
  • Szatyn Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • Posty: 1145
  • Zebranych lumenów: 2861
  •  

  •  

JIM napisał:
Ja osobiście wolę wrzucać kiełki od razu do docelowej donicy co by nie stresować maluchów przy przesadzaniu B)

Idzie też zastosować torfowe doniczki, które się rozkładają w ziemi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 7 miesiąc temu #13

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

szatan napisał:
JIM napisał:
Ja osobiście wolę wrzucać kiełki od razu do docelowej donicy co by nie stresować maluchów przy przesadzaniu B)

Idzie też zastosować torfowe doniczki, które się rozkładają w ziemi.

Można ale po co? Nie zawsze korzeniom uda się szybko przebić przez ściankę takiej doniczki, niektóre rozkładają się szybko i robią się miękkie od wilgoci, ale niektóre twardo trzymają się kupy i roślinka stoi w miejscu przez to, że korzenie nie rozwijają się dalej;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 7 miesiąc temu #14

  • Sannjasin
  • Sannjasin Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Z myśli do serca
  • Posty: 23
  • Zebranych lumenów: 38
Ja np stosuję taką metodę :

Ze względu na to, że zazwyczaj kiełkuje dwa maksymalnie 3 ziarenka zależy mi na maksymalnej skuteczności.

Biorę mały słoiczek np po koncentracie pomidorowym, Dokładnie go wyparzam gorącą wodą. Następnie wlewam powiedzmy 50 ml wody mineralnej o ph 6,5 oraz 15 ml wody utlenionej 3% ( wierzę, że zmiękcza skorupkę plus dostarcza większej ilości tlenu do mieszanki ) do tego wrzucam nasionka i noszę przy sobię w kieszeni około 8-12 godzin - duża temperatura bo około 36 stopni plus nasionko obija się o ścianki przez co szybciej się otwiera. Po tym okresie większość nasion jest już nasączonych i opada swobodnie na dno. Jeśli nie doszło do pęknięcia skorupki stosuje precrushing. Następnie biorę płatek kosmetyczny i rozdzielam 2 warstwy od siebie, namaczam go wodą ze słoiczka i przekładam nasionka na ten wacik i zamykam. Całośc jest wilgotna ale nie pływa. Następnie biorę niewiele większy od wacika woreczek strunowy i wkładam wacik do środka. Przed zamknięciem woreczka nadmuchuje go delikatnie i szczelnie zamykam. Odkładam całość w ciemne i ciepłe miejsce ( Na zasilacz od wentylacji boxa ) calość leżakuje w temperaturze około 28-30 stopni. Zazwyczaj po 10-12 godzinach mam już satysfakcjonujący mnie kiełek który ląduje do małej donicy kiełkowalność - 99%


od Siebie dorzucę też ze stosowanie mniejszych donic przed przesadzaniem do donicy docelowej ma swoją zaletę.

Jeśli roślina posadzona zostanie od razu do docelowej donicy wtedy przez pierwsze dni większość energi włoży w produkcję bryły korzeniowej. Odbije się to na produkcji listowia a to dzięki listowiu zachodzi fotosynteza i wchłanianie energi potrzebnej do wzrostu.

W przypadku wsadzenia do mniejszej doniczki roślina produkuje masę korzeniową która napotyka dno lub ścianki tej doniczki i daje impuls roślinie, że wykorzystuje już większość dostępnej jej gleby, dlatego przekierowuje energie z produkcji bryły na rzecz tego co nad powierzchnią gleby a korzenie ulegają nie wydłużeniu ale rozproszeniu - z głównych pędów puszczane są mniejsze, cieńsze odnogi na boki. Jendocześnie roślina przekierowuje energie z rozrostu bryły na rzecz listowia ,wypuszcza szybciej listki, przez co pochłania więcej energi z fotosyntezy. Po przesadzeniu rośliny do większej donicy roślina znowu otrzymuje impuls, że posiada większe zasoby gleby niż wcześniej i znów przekierowuje większość energi na produkcję korzeni ( Dlatego właśnie moim zdaniem roślina spowalnia wzrost na kilka dni po przesadzeniu a nie z powodu stresu z tym związanym, poprawnie przeprowadzone przesadzanie to praktycznie żaden stres dla rośliny bo ląduje do tej samej gleby co wcześniej przy kiełkowaniu ) Z tym, że dodatkowy plus jest taki, że mamy więcej odgałęzi głównego korzenia i większe listowie a co za tym idzie większa ilość światła może być przekształcona na energie = szybszy wzrost
Cierpliwości..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Pingwin, Wild, Człowiek Nauki Fazy

Re:Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 4 miesiąc temu #15

  • DC Shoes
  • DC Shoes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Seed-O-Mania
  • Posty: 187
  • Zebranych lumenów: 298
  •  

  •  

Chciałem Wam opowiedzieć o moim sposobie kielkowania.

Co będzie nam potrzebne:
- nasionka
- pojemniczki do badania ogólnego kalu dostępne w aptece (około 50gr/szt), ja stosuje jeden pojemniczek na nasiono
- woda

Jak kielkuje:

1. Najpierw nasionka lecą na kilka godzin do lodówki
2. Napelniam pojemniczki woda do około 2/3 wysokosci
3. Wrzucam po jednym nasionku do każdego pojemnika. (Można kiłka szt do jednego jednak jeśli wrzucimy po jednym to jest mniejsza szansa na uszkodzenie kielka)
4. Podpisuje pojemniczki - to bardzo ważne :)
5. Zamykam wieczka i wstawiam do ciemnej szafki na około 4-5dni
6. Po tym czasie kielki maja około 2-3cm - i o to nam chodzi :)

W ten sposób osiągnąłem 100% kielkowalnosc.

Dziękuje

Cheers
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Edmund Dantes, Mickey Mouse

Re:Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 3 miesiąc temu #16

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Koledzy HELP ! Znowu w tym temacie :/ Niestety nie zalatwilem sobie tych kostek root riots i probowalem w easy plugach. Ale ich mam za malo i reszte pestek probowalem na wacie zrobic. Niestety zadna nie wyszla :((( Wczoraj dorwalem krazki "GHE - KOKOSOWE KIEŁKOWNIKI - CocoPellet". I teraz pytanie, jak je uzywac ????
Mam propagator z podgrzewana mata. Z tego co widzialem na youtube to daje ten krazek do wody na 5min az powiekszy sie do maxa, pozniej sciskam je wkladam w niego pestke na glebokosc jakies 0,5cm i lekko zakrywam i wkladam do inkubatora. i teraz pytanie, BO mam w nim ta podstawke plastikowa po tych kostkach root riots. No to rozumiem ze mam wlozyc w te wneki po kostkach tylko pytanie. Czy w tym dolku musi byc woda ? Czy mam podlewac te krazki codziennie ? Albo wkladac codzien na 5min by nasiaknely woda znow jak wyschna ? Czy nic z tych rzeczy i raz jak je nasacze woda przez te 5min to potem juz do inkubatora do tych wnek w tacce i tylko czekac ? Bo w dwoch miejscach przeczytalem ze niby te krazki musza miec staly dostep do wody, niby maja lezec w wodzie tak 2cm glebokosc. Znow na wielu filmach na yt ludzie maja je poprostu w jakis pojemnikach ale nie zalane woda.... POMOZCIE ! bo mam ostatnie sztuki pestek i nie bede mial czym boxa zapelnic :(((
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiełkowanie Nasion ! 10 lata 3 miesiąc temu #17

miałem małe doświadczenie z niedojrzałym i trudnymi w kiełkowaniu nasionami to się podziele.

1.nasiona do wody; wyciągam je kiedy opadają na dno ale nie wczesniej niż 5~8 godzin i nie więcej jak dwa dni, nawet gdyby nie opadły
2. sprawdzanie:

z lewej jest tył z prawej przód pestki, krawędzie to te linie po których nasiono pęka
ściskam pomiędzy wskazującym a kciukiem trzymam za krawędzie nie za okrągłą część tak żebym widział szparke która się pojawia na przodzie nasiona kiedy ściskam jego krawędzie, dobre nasiona powinny być otwarte i mieć tą szparke z której wychodzi kiełek, jeśli niema a ściskam z stosunkowo dużom choć rozsądna śiłą to pora na otwieranie, czekanie z tym uważam za bezsensowne bo choć nie jestem biologiem wydaje mi się że mokre nasiono już pracuje zaczyna życ a skorupa która jest jaka jest, tylko blokuje to, co musi się stać.
3.otweranie mechaniczne/precrushing
nie będe się rozpisywał czemu tak a nie inaczej czekanie uważam za bezsensowne, moja metoda daje mi super skuteczność a kiełkowalność ciulowych nasion podnośi dobrze. nie stosuje gryzienia bo dla mnie ta metoda jest upośledzona, nikt z nas nie pracuje zębami z taką precyzją jak dłońmi, choć nie raz napewno nasiona będą z nich wypadać :silly:
-
kciuk i środkowy prawej łącze opuszkami a teraz bez odrywania palców od siebie dotykam sie paznokciami u tych palców, stykam paznokcie i odchylam od siebie, z paznokci i palców robią się takie szczypce, mam nadzieje, że zrozumiale wytłumaczyłem, nie jestem w stanie zrobić zedjęcia
tył nasiona łapie między wskazujacy a kciuk lewej
na około 20~30% długości pestki ściskam krawędzie przodu pestki aż usłysze, zobacze a najprędzej poczuje pęknięcie.
i to tyle.
warto obciąć przed tym delikatnie paznokcie, takie świeżo obcięte jakoś lepiej przekazują informacje do nerwów, poprostu są o wiele bardziej czułe
warto też całą operacje przeprowadzić na jakimś prześcieradle bo nasiona czasem wypadają z rąk :blush:
ps. niektóre nasiona sciskamy na środku inne na samym dziubku - można trzeba poprostu wyczuć to twarde miejsce, nie zgniatać tam gdzie są miekkie.

4. gotowe nasiona wrzucam na na dwie warstwy chusteczki na tależu, przykryte też kawałkiem chusteczki w ciemnie, czasem je przewracam dolewam wody dbam o to żeby miały i powietrze i wode.
5.kiedy kiełek ma około 5mm do max 15mm wrzucam do doniczek minium 2l (bo nie lubie jak małe mi szybko wysychają) wsympuje ziemie do doniczki lekko ubijam podlewam i wrzucam nasiono na głębokość 10 do 15mm do wyjścia z ziemi trzymam w miejscu gdzie ziemia nie będzie szybko wysychać, ewentualnie można dać szklarenke z dna butelki nad nasiono.



ps. ostatnio woda utleniona i zwykła woda 50/50 sprawdziło się bardzo dobrze do kiełkowalnośći
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Wild

Kiełkowanie Nasion ! 9 lata 11 miesiąc temu #18

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Czasami jeden obraz wart jest więcej niż 1 000 słów, poglądowy filmik ;)



Dodam od siebie, że preferuje ręczniki papierowe w dużej torbie strunowej bez wcześniejszego moczenia. Taki pakiet kładę w podgrzewanym propagatorze i ziarno ładnie pęka w zalezności od wigoru od 24 do 48h
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, DIESEL

Kiełkowanie Nasion ! 9 lata 11 miesiąc temu #19

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Ja czasami moczę i wkładam do woreczka na mokrym ręczniczku. Podstawa to wysoka tem i wilgotność i tak jak piszesz 48h to max. Szczerze mówiąc jeszcze inaczej nie kiełkowałem ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiełkowanie Nasion ! 9 lata 11 miesiąc temu #20

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Zbyt duża wilgotność również może uśmiercić nasionka.
Plastykowy rozsadnik + plastykowe oryginalne doniczki (rozsadnik) + plastykowa przykrywa i
to czemu udało się wzejść, na tegorocznego out-a, spleśniało. :(
Nie pomogło zdjęcie pokrywy.
Mogłem tylko smętnie patrzeć jak ładnie skiełkowane planciki pokrywają się pleśnią i obumierają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany